Takılar

Ayak Aksesuarları

Geçmişten bu döneme kadar kadınlar ayak aksesuarlarına aralıksız ilgi duymuştur. Eski dönemlerde dahi ayak aksesuarı olarak bilinen takı çeşitleri sürekli olarak kullanılmıştır. Takı ve aksesuar kombinlerin tamamlayıcısı ve vazgeçilmezidir. Ayak aksesuar ve tasarım ürünleri eski çağlarda ortaya çıkmıştır. Özellikle Tarihin en büyük bölgesi olarak binlerce medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu bölgesinde kadınların güzelliğine önem verilmiş ve takı aksesuarları ile taçlandırılmıştır.

Ayak aksesuarları medeniyetin her döneminde kullanılmıştır. Örnek vermek gerekirse şahmaran motifleri Anadolu da nazar kovucu inancı ile kullanılmaya başlamış ve bu güne kadar ritüel süre gelmiştir.

Ayak Aksesuar Çeşitleri Nelerdir?

Aksesuar deyince akıllara bir çok kategoride takı çeşitleri gelmektedir. Bileklik, kolye, küpe saç tokası,
kemer, saat, halhal, ayak yüzüğü, ayak şahmeranı, hızma gibi geniş alternatifleri mevcuttur.
Bu sayılar takı ve aksesuar zerafatini www.mylady.com.tr/ web adresinden takılar ile bu güzelliklere sahiplenmek mümkündür.

Halhal Nedir?

Ayak bilekleri için kullanılan ve bilek güzelliğini ortaya çıkaran aksesuarlardan birisidir. Eski dönemlerden beri özellikle halhal Anadolu bölgesinde kadınlar tarafından kullanılmaya başlanan
takılar içerisinde özellikle düğün takıları içerisinde baş sıralarda yer almaktadır.

Ayak bileklerinin güzelliğini ortaya çıkaran halhal, neden kullanılmaya başlanmıştır? Hikayesi
özellikle Anadolu bölgesinde nişanlı kadınlar nişanlı oldukları bilinmesi için ayaklarına halhal takarlar ve bu halhal zincirleri yürürken ses çıkarması onların nişanlı olduğunu belirtmesi sebebiyle tercih ederlermiş. Bu dönemde halhal, çok tercih edilen ve www.mylady.com.tr/  alternatif tasarım bakımından çok zengin çeşitleri bulunmaktadır.

Ayak Yüzüğü

Özellikle yaz aylarında daha çok açık ayakkabı, sandalet ve terlik giyilmesi sebebiyle ayak parmaklarının çok daha şık görünmesi amacıyla ayak yüzüğü kadınlar tarafından sıklıkla kullanmaktadır.  ayak yüzüğü tasarımları son dönemlerde çeşitlilik kazanmıştır. Bu bağlamda
www.mylady.com.tr/ adresinden ayak yüzüğü çeşitleri ve tasarımlara ulaşmak söz konusu olacaktır.

Takılar yaz aylarında daha ince tarzda giyim kombinleri kullanılması sebebiyle kendilerini daha çok göstermektedir. bazı aksesuarlar yaz aylarına aittir. ayak yüzüğü bu tasarım kategorisine girmektedir.
Yaz aylarında özellikle kır düğünlerinde taşlı modeller göz kamaştırmaktadır.

Halhal ve Ayak Yüzüğü Birleşimi Ayak Şahmaranı

Anadolu bölgesinde geçmişten bu güne kadar takı ve aksesuarların yeri ve önemi başka olmuştur.
Kadınların kullandığı göz alıcı takı kategorisinde yer alan ayak şahmeranı, halhal ile ayak yüzüğünün birleşimi şeklinde üretilmektedir. ayak şahmeranı, göz alıcı güzelliğe sahiptir. ayak şahmeranı Taşlı modeller ile öne çıkmaktadır. ayak şahmeranı, ağır bir tasarım olmasına rağmen gündelik hayatta kullanılabilecek tasarımlar ve çeşitler üretilmekte ve www.mylady.com.tr/ site içerisinde zengin çeşitlere ulaşmak mümkün olacaktır.

Ayak takıları içerisinde önemli bir yere sahip olan Ayak şahmaranları geçmişte en büyük özelliği taşlı ve gösterişli olması idi Ancak günümüzde çok daha hafif ve modern tasarımlar ile öne çıkmaktadır.

Takı ve Aksesuarların Kullanımı – Temizliği

Takı ve aksesuarlar  günün her saatinden kullanılmaktadır. Bu  sebeple temizlik ve hijyene oldukça önem verilmelidir. Öncelikle takılar kişiye özel olmalı farklı kişiler ile takı değişimi hijyen sebebiyle yapılmaması büyük önem taşımaktadır. www.mylady.com.tr/ olarak takı ve aksesuarlar kullanılan ürün olarak kimyasal madde değmemesi durumundan kesinlikle bozulma ve kararma yapmamaktadır. Sert temizlik ürünlerini kullanmaktan kaçınılmalıdır. www.mylady.com.tr/ olarak tüm ürünlerin garanti kapsamı içerisinde bulunmaktadır.

Takı ve aksesuarlar çeşit ve ağırlıkları arttıkça ürün fiyatı genellikle artmaktadır.www.mylady.com.tr/
ailesi olarak tüm ürünlerimiz üst kalitede ve uygun bütçe ile satışa sunulmaktadır. İhtiyaç duyulan tüm ürünlerimizin detaylı açıklamaları ürün bilgisinin altında yer almaktadır.  Özel tasarımlar  www.mylady.com.tr/ web sitesi içerisinde günden güne artmakta yepyeni modelleri kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir